Кошик
265 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:30 найближчого робочого дня (29.04).

+380 (99) 225-70-70
+380 (98) 225-70-70
Промислове електрообладнання - Енерджі груп інвест

Силові діоди

 

Силові діоди

 Діод силовий є напівпровідниковим або електровакуумним пристроєм, що пропускає через себе електричні струми в одному напрямку, має 2 контакту, за допомогою яких здійснюється підключення до електромережі. Силові діоди   застосовуються для перетворення змінного струму в постійний. Що б захищати пластину від впливу теплових і механнических напруг роблять припайку з допомогою срібного припою з однієї й іншої сторони. Зазвичай на вольфрамові і молібденові диски, вони ж і виконують функцію термокомпенсаторов. Пластина монокристалів до якої веде p-n-перехід, має властивість електропровідності.

Основна властивість – провідність силового напівпровідника в одному напрямку. З допомогою цієї властивості і визначають призначення силового діода – це перетворення модульованих високочастотних коливань на струм зі звуковою частотою. А також – випрямлення змінних струмів на постійні.

 Діоди серії ДЛ є лавинними выпрямительными. Їх так називають за те, що вони мають властивість контрольованого лавинообразования. Даний тип діодів виробляє роботу в області електричного лавинного пробою протягом певного інтервалу часу на зворотному гілки вольт-амперної характеристики.

Різновиди силових діодів за виконанням:

Умовне позначення силових діодів

Умовне позначення діода, згідно з ГОСТом, позначається поруч елементів, які мають свою розшифровку. Ця розшифровка діода має 6 елементів.

Перший показник – літера, яка позначає вид пристрою:

  • «Д» - позначення випрямного діода,
  • «Л» - позначення лавинного діода.

Другий показник – буква, яка визначає функціональну характеристику пристрою:

  • «Ч» - позначення високочастотного діода, зворотне відновлення часу якого становить 5 мкс і менше,
  • «І» - позначення імпульсного діода, час для включення якого становить значення 4 мкс і менше.

Третій показник – цифра, яка визначає номер за порядком модифікації пристрою, від 1 до 9.

Четвертий показник – цифра, яка вказує типорозмір корпусу, від 1 до 9.

П'ятий показник – позначення цифрою від 1 до 5 конструктивного виконання корпусу пристрою:

  • «1» - гнучкий висновок, штирьовий,
  • «2» - жорсткий висновок, штирьовий,
  • «3» - таблетковий,
  • «4» - з запресовуванням,
  • «5» - фланцевий.

Шостий показник – це цифра, що позначає показник для середнього допустимого мінімального струму, або ж для імпульсного струму в А.

Як правило, дефіс ставлять перед самим позначенням. В якості додаткового елементу для маркування корпусу діода можуть використовувати такі позначення:

  • «Х» - прилад назад проводиться.

Клас напруги – позначають числами, що відповідають сотні вольт.

Позначення групи часу для зворотного відновлення, маркують за допомогою цифр від 1 до 9.

Типи діодів силових діодів:

За своєю типологією діоди поділяють на кілька типів, які обумовлені різними технічними показниками. За своїм призначенням напівпровідникові прилади поділяють на такі типи:

  1. Випрямні. Використовують для того, щоб випрямити змінні струми на постійні.
  2. Універсальні. Застосовують у детекторах різної типології.
  3. Імпульсні. Призначені для імпульсного режиму роботи з невеликою тривалістю імпульсу, вимірюваної буквально частками секунди.
  4. Стабілітрони. Стабілізують напругу, а також здатні підключитися до джерел живлення назад. Функціонують на зворотних гілках вольт-амперної характеристики. Якщо включити стабілітрон на прямому напрямку, то можна отримати невелика напруга.
  5. Тиристори. Призначаються для того, щоб перемикати з їх допомогою електричну ланцюг, регулювати напругу, перетворювати постійні струми на змінні.
  6. Фотодіоди. Використовуються для вимірювання і реєстрації світлового випромінювання.
  7. Світлодіоди.  Призначені для візуального сприйняття відображеної з їх допомогою інформації, визначають готовність апаратів до включення.
  8. Оптрони. Використовуються для того, щоб зв'язати окремі елементи електронного пристрою для досягнення гальванічної розв'язки.

Так само, якщо ви не впевнені у виборі потрібного вам діода, то ви можете звернутись до наших менеджерів за консультацією або почитати у статті "Як підібрати діод і чим вони відрізняються?" і розібратися самим.

Застосування діодів

На сьогоднішній день діоди широко застосовують у випрямлячах, для електронної схемотехніки, детекторах, стабілізаторах, обмежувачі, що комутує приладах.  Купити діоди в Україні ви зможете, зашедши на наш сайт і ознайомившись із запропонованим асортиментом – напівпровідникові, високовольтні діоди, високочастотні, вл, силові, захисні, тб.  Якщо вас зацікавила ціна і скільки коштує діод, ви зможете проконсультуватися з менеджерами. Ви дізнаєтеся також про особливості, напрузі, властивостях і функціях діода, а також параметри випрямних діодів.

Принцип роботи діодів

Пристрій і принцип роботи силового напівпровідника досить простий.  Включення діода відбувається таким чином. 2 контакту на його кінцях з різними характеристиками. На 1 кінці – електрони в надлишку, на іншому кінці спостерігається багато отворів.  При такому розкладі відсутня зовнішній заряд.

Ділянка, яка об'єднує ці показники, невеликий, але при цьому в ньому струми протікають зазвичай.  При подачі напруги електрони прямують на позитивні контакти, обходячи об'єднувач.  Рух заряджених по-різному частинок відбувається, природно, по всіх напрямках. Утворюється 1-спрямований струм, при цьому відбувається випрямлення сигналу, попереджаються перепади напруги в області контакту.

За умови, що напруга надійде на напівпровідниковий діод протилежно, то струм не зможе пройти по ньому. Це тому, що негативні заряди притягуються до отворів, вони знаходяться не в тій області, в даному випадку.  Ділянка об'єднання здатний збільшитися при цьому в розмірах, а потоки частинок тануть ускладнені.

Технічні характеристики діодів

Якщо говорити про вольтамперной характеристиці, то потрібно зазначити, що вона залежна від того матеріалу, з якого складається діод, а також від певних показників. Для напівпровідникового ідеального діода характерні такі показники:

Показник для опору при прямих включеннях становить значення 0 ОМ.

Показник для теплового потенціалу дорівнює приблизно 0,1 В.

Важливо відзначити також і те, що на прямих ділянках показник для прямих опорів більше, ніж на диференціальному.

Основні технічні показники:

  • Uпр -  показник для прямого постійної напруги при заданих параметрах прямого постійного струму.
  • Uобр – показник для постійного напруження, яке прикладають до діодах при зворотному напрямку.
  • Іпр – показник для постійного струму, який протікає через діоди, якщо підключити їх при прямих напрямках.
  • Іобр – показник для постійного струму, який протікає по диоду, включеному на зворотний напрямок. 

Як вибрати і купити силові діоди в Україні

Перед тем, как купить силовые диоды в Украине следует обратить внимание на следующие характеристики:

  1. Сфера применения диодов. Различные типы диодов - выпрямительные, импульсные и т.д., подходят для решения разных задач.
  2. Функции диодов. Предотвращение замыкания и искр, стабилизация напряжения в устройстве, коммутирование сигналов на высоких частотах и др.
  3. Конструкция корпуса диодов. Они бывают штыревые и таблеточные. Узнайте, какой нужен именно вам.
  4. Уровень мощности. От особенностей конструкции диодов напрямую зависит мощность, которую они способны рассеивать в пространство. По этой характеристике диоды делятся на:
  5. маломощные;
  6. средней мощности;
  7. мощные (силовые) диоды.

Четко понимая свои задачи и разобравшись какие необходимы вам, к примеру, маломощные или мощные диоды, вы сможете купить устройство, подходящее именно в вашей ситуации. На нашем сайте представлены более 60 различных моделей:

  • полупроводниковых диодов;
  • высоковольтных диодов;
  • высокочастотных диодов;
  • силовых диодов;
  • защитных диодов.

Сомневаетесь все еще сомневаетесь в выборе диода? Звоните нам! Менеджеры компании обеспечат вас необходимой информацией, озвучат цены, подробнее расскажут о товаре и помогут оформить покупку.

В разделе “Информация в помощь электрику” мы рассказываем об особенностях, типах напряжения, свойствах и функциях диода, а также параметрах выпрямительных диодов. После прочтения вы точно будете знать, что вам нужно: диоды силовые или защитные.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner